התקשרו עכשיו

1-800-555-124

סידורי לוויה

אבדן אדם אהוב הנה אחת החוויות הקשות ביותר בחיים. הכאב עוד מחלחל בעוצמתו, וכבר יש צורך לארגן בדחיפות טקס הלוויה מכובד למנוח או למנוחה.

אנו במוקד 24 שירותי קבורה בישראל מודעים למורכבות ורגישות הסיטואציה, ונמצאים כאן עבורכם עם התמיכה המקצועית וההכוונה שלנו, להעניק למנוח טקס מרגש ומכבד בדרכו האחרונה.

עם נסיון של עשרות שנים, וצוות המומחים שאנו מעמידים לרשותכם, אנו מציעים מעטפת כוללת ורחבה של ארגון סידורי הלוויה, המותאמים לכל אדם, לסיפורו וייחודו. בין אם אתם מעדיפים טקס קבורה מסורתי או טקס בעל אופי ייחודי, צוות המומחים המנוסה שלנו יעבוד אתכם, כדי ליצור את טקס ההלוויה המשמעותי והמכבד שהנכם רוצים ליקיריכם.

אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים ברגעי האבל והכאב, שסידורי ההלוויה מתוכננים ומטופלים על ידינו, בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

שירותי הקבורה וארגון הלוויה כוללים גם טיפול בנפטרים חסרי דת.

תוכן עניינים

איך מתכוננים להלוויה

הנחיות למקרה של פטירה בבית

במקרה והמת הלך לעולמו בבית (או ברחוב), כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אלינו, ואנחנו נדאג לבצע את כל השלבים הדרושים לצורך קבורה:
אנחנו נזמין רופא לשם קביעת המוות והכנת תעודת פטירה. הליך זה מונע את ההוצאות המיותרות עבור תשלום למגן דוד אדום.
אנו נדאג לפנות את גופת הנפטר לקירור בבית העלמין או בבית חולים הקרוב, נסדר עבורכם את כל המסמכים הנדרשים ולאחר מכן, ניתן לכם את כל הפרטים של המקום, התאריך ושעת הלוויה.

הנחיות למקרה של פטירה בבית החולים

במקרה של פטירה בבית חולים, עליכם להכין את תעודת הזהות של הנפטר ולקבל תעודת פטירה חתומה ב- 3 עותקים.
במקרה של מוות לא טבעי או תאונה, חשוב להצטייד גם באישור משטרה.
פנו אל משרדנו לקבלת רישיון קבורה, ואנחנו נסדר את כל המסמכים הנדרשים ובסיום ניתן לכם מקום, תאריך ושעת לוויה.
אנחנו יודעים שהעניין הביורוקטי והטיפול בניירת הוא אחד הדברים ביותר בזמן ארגון לוויה. אנחנו כאן כדי לבצע את התהליך עבורכם במהירות וביעילות, תוך התחשבות מלאה ברצונותיכם.

קבורה

מועד הקבורה מתואם סמוך ככל הניתן למועד הפטירה, ולעתים מתקיים אפילו באותו היום. עם זאת, לפעמים ישנם קריטריונים שונים שיש לקחת בחשבון שמשפיעים על תיאום מועד זה, למשל, במקרה שישנם בני משפחה בחו"ל ומעוניינים להמתין להם, כדי לאפשר להם להגיע לטקס הלוויה. השיקול המוביל הוא כבוד הנפטר, ומתוך מטרה שרבים ילוו אותו בדרכו האחרונה.
חשוב לדעת שבתי עלמין בארץ פועלים לרוב עד שקיעת החמה, ואינם פועלים בשבתות או בחגים מסוימים (ראש השנה, יום הכיפורים, היום הראשון של סוכות, שמחת תורה, היום הראשון וביום האחרון של פסח ובמהלך חג השבועות).

סוגי קבורה

קבורת שדה – זוהי הקבורה המקובלת והפופלרית ביותר בארץ: קבורה על משטח אופקי, בו מסודרים הקברים זה לצד זה במרחקים קבועים, עמוק מתחת לאדמה.
קבורה זוגית-משפחתית – קבורה זו מתבצעת בעומק הקרקע, בקבר שנכרה בהתאם לכללי ההלכה. הנפטר הראשון נקבר בתחתית הקבר, מכוסה באבני גולל ובעפר, על פי דרישת ההלכה ועל גביו נטמן הנפטר השני, או שייטמן בעתיד.
קבורת סנהדרין (קומות) – קבורה זו מתבצעת באולמות קבורה שנבנו על פי כל כללי ההלכה היהודית. הנפטר מוכנס על ידי מיטה מיוחדת למעין כוך. במידה ומעוניינים, ניתן לרכוש קבורה לצד הנפטר. בית העלמין הידוע ביותר בשיטת קבורה זו ממוקם בקריית שאול.

הודעה לציבור על פטירה

מועד הקבורה מתואם סמוך ככל הניתן למועד הפטירה, ולעתים מתקיים אפילו באותו היום. עם זאת, לפעמים ישנם קריטריונים שונים שיש לקחת בחשבון שמשפיעים על תיאום מועד זה, למשל, במקרה שישנם בני משפחה בחו"ל ומעוניינים להמתין להם, כדי לאפשר להם להגיע לטקס הלוויה. השיקול המוביל הוא כבוד הנפטר, ומתוך מטרה שרבים ילוו אותו בדרכו האחרונה.
חשוב לדעת שבתי עלמין בארץ פועלים לרוב עד שקיעת החמה, ואינם פועלים בשבתות או בחגים מסוימים (ראש השנה, יום הכיפורים, היום הראשון של סוכות, שמחת תורה, היום הראשון וביום האחרון של פסח ובמהלך חג השבועות).

מודעות אבל

על מנת ליידע את מכרי המנוח בסביבתו הקרובה, מומלץ להזמין כ- 20-30 מודעות אבל ולהדביק אותם במקומות שבהם הנפטר נהג לשהות.
אנו במוקד 24 שירותי קבורה בישראל מעניקים שירות הדפסת מודעות אבל והדבקתן בכתובות על פי הנחייתכם, במשך 24/7. ניתן לבחור נוסח מוכן למודעת האבל, ולהנחות אותנו היכן להדביק אותה. זכרו לכלול את הכתובת בה יושבים שבעה, את רשימת האבלים, את שמו המלא של הנפטר ואם אתם מתכוונים לערוך תפילות בבית האבלים – כדאי לכתוב גם את זמניהן.
ניתן לפנות אלינו 24/7 לצורך הפקת מודעות אבל ללוחות המודעות ולפרסום מודעות בעיתונות, לבי בקשה כמו כן, אפשר להזמין שירות של הדבקת המודעות תמורת תוספת תשלום.

מה לוקחים להלוויה

העומס הרגשי והפיזי הכרוכים בהליכה לקבר ובטקס הקבורה עלולים להיות מתישים, ולכן עדיף להביא כמה שפחות פרטים, אך לא לוותר על מה שהכרחי:
טישו ומשקפי שמח כהים, אם תרצו
בחורף – כדאי לקחת בגדים חמים ומטריות לעמידה ממושכת ללא תנועה
בקיץ – כדאי לחבוש כובע נגד השמש ולהביא בקבוקי מים
ללוויות מסורתיות: כיסוי ראש – כיפות לגברים ומטפחות / כובעים לנשים
אם נפטר היה מניח טלית נהוג להביא אותו עמכם על מנת שגופו ייעטף בה בזמן הלוויה.
אם אתם מתכננים שלא ללכת בנעלי עור במהלך השבעה, הביאו עמכם גם נעלי בד אליהן תוכלו להחליף לאחר הקבורה.

איך להתלבש להלוויה

חשוב לזכור, כי בני משפחתו הקרובים ביותר של הנפטר (הורים, בנים ובנות, אחים ואחיות, בעל/אשה) – אם ירצו לערוך את הטקס על-פי המסורת – יעברו במהלך הקבורה טקס קריעת קרע בחולצה שלגופם. כמו-כן, על-פי המנהג המסורתי, יישארו האבלים בבגדים שלבשו בלוויה במשך כל שבעת ימי האבל וישבו בבגדים אלו על הרצפה או על מצע נמוך. בתום ימי האבל, יש הנוהגים להשליך בגדים אלו ולא ללובשם שוב. לכן, כדאי להקדיש רגע של מחשבה מראש אילו בגדים יתאימו לשרת את צורכי שבוע קשה זה. המנהג הרווח במערב ללבוש בגדים שחורים לאות אבל אינו נהוג בקהילות ישראל.

איך מכינים את הבית לשבעה

לאחר הקבורה, כאשר תצאו מבית העלמין, תגיעו אל המקום בו תשהה המשפחה בשבעת הימים הבאים. להלן כמה עצות לבחירת הבית לשבעה:
החליטו מראש באיזה בית לבחור. אם בבית הנפטר או בבית אחר. עדיף תמיד לבחור את האופציה הנוחה מביניהן, תוך התחשבות בקרבה לביתם של האבלים ושל אורחיהם, וגודל החלל שיש בדירה הרלוונטית כדי לארח מבקרים, לערוך תפילות וגם למנוחה באמצע היום.
יש הנוהגים לבנות 'סוכת אבלים' ליד הבית, על-ידי מתיחת יריעה (מפני השמש) ופיזור כסאות תחתיה. אל הדירה שנבחרה צריך להביא נרות נשמה, כסאות, ואם ייערכו שם תפילות אז גם ספר-תורה, סידורי תפילה וכיפות.
עדיף לפנות מהדירה רהיטים מיותרים ודברי ערך שיכולים להינזק, וכן יש להכין מושבים נמוכים לאבלים.
בבתי אבל נהוג גם לכסות את המראות.
חשוב לזכור: לא חובה להספיק את הכול לפני הקבורה, אולם קחו בחשבון כי זרם המבקרים עשוי להתחיל מיד לאחר הקבורה, ולא כל בית ערוך למבקרים בכל רגע נתון.

סעודת הבראה

הסעודה הראשונה שאוכלים האבלים לאחר הקבורה עם שובם מבית הקברות נקראת סעודת הבראה. נהוג לאכול מאכלים עגולים כגון ביצים, עדשים וכעכים, המסמלים את הגלגל הסובל בעולם ואת תחילת השלמתם של האבלים עם גלגל החיים ושל המוות.
סעודת ההבראה לרוב מורכבת ממאכלים שמביאים שכנים וידידים, המתחילים לסייע בתהליך ההשלמה הרגשית, כבר לאחר הקבורה.
אנו במוקד 24 שירותי קבורה בישראל – מבינים כמה חשוב לכם שסידורי הלוויה ייעשו מחד, ברמה הכי גבוהה ומכובדת ומאידך כמה מעט זמן ומשאבים יש לכם ברגע כזה לארגן אותם. לכן, אנו משקיעים את כל המאמצים להעניק לכם שירותים איכותיים, במטרה לתמוך בכם בשעתכם הקשה, במסירות, ברגישות ובמקצועיות.

דילוג לתוכן